PRN Sarawak: Senarai Calon BN Setakat Ini

KUALA LUMPUR – Sebelum Dewan Undangan Negeri Sarawak dibubarkan semalam, Ketua Menteri Tan Sri Adenan Satem telah pun menamakan dua pertiga daripada calon-calon Barisan Nasional (BN) bagi 82 kerusi yang akan dipertandingkan pada pilihan raya negeri ke-11 akan datang.

 

Berikut adalah senarai calon BN berkenaan termasuk empat calon langsung, yang telah diumumkan setakat ini:

1. Tan Sri Adenan Satem (PBB) – Tanjung Datu

2. Dr Abdul Rahman Junaidi (PBB) – Pantai Damai

3. Dr Hazland Abg Hipni (PBB) – Demak Laut

4. Fazaruddin Abdul Rahman (PBB) – Tupong

5. Sharifah Hasidah Sayeed Aman (PBB) – Semariang

6. Datuk Amar Abang Johari Tun Openg (PBB) – Satok

7. Peter Pau (SUPP) – Padungan

8. Milton Foo Tiang Wee (SUPP) – Pending

9. Sih Hua Tong (SUPP) – Batu Lintang

10. Wilfred Yap (SUPP) – Kota Sentosa

11. Lo Khere Chiang (SUPP) – Batu Kitang

12. Datuk Dr. Sim Kui Hian (SUPP) – Batu Kawah

13. Datuk Abdul Karim Rahman Hamzah (PBB) – Asajaya (kerusi baharu)

14. Datuk Seri Mohammad Ali Mahmud (PBB) – Stakan (kerusi baharu)

15. Datuk Ronald Sagah Wee (PBB) – Tarat

16. Datuk Seri Michael Manyin (PBB) – Tebedu

17. Maclain Ben @ Martin Ben (PBB) – Kedup

18. Aidel Lariwoo (PBB) – Sadong Jaya

19. Datuk Narodin Majais (PBB) – Gedong (kerusi baharu)

20. Julaihi Narawi (PBB) – Sebuyau

21. Simoi Peri (PBB) – Lingga

22. Razali Gapor (PBB) – Beting Maro

23. Snowdan Lawan (PRS) – Balai Ringin

24. Datuk Mong Dagang (PRS) – Bukit Begunan

25. Datuk Francis Harden Hollis (SUPP) – Simanggang

26. Malcom Mussen Lamoh (PRS) – Batang Ai

27. Ricky @ Mohd Razi Sitam (PBB) – Saribas

28. Gerald Rentap Alfred Jabu (PBB) – Layar

29. Datuk Amar Douglas Uggah Embas (PBB) – Bukit Saban

30. Datuk Len Talif Salleh (PBB) – Kuala Rajang

31. Abdullah Saidol (PBB) – Semop

32. Datuk Seri Huang Tiong Sii (SUPP) – Repok

33. Alexander Vincent (PRS) – Ngemah

34. Allan Siden Gramong (PBB) – Machan

35. Chieng Buong Toon (SUPP) – Bukit Assek

36. Dr Annuar Rapa’ee (PBB) – Nangka

37. Datuk Fatimah Abdullah (PBB) – Dalat

38. Yussibnosh Balo (PBB) – Telian (kerusi baharu)

39. Abdul Yakub Arbi (PBB) – Balingian

40. Christopher Gira (PRS) – Tamin

41. John Sikie Tayai (PRS) – Kakus

42. Wilson Nyabong Ijang (PRS) – Pelagus

43. Tan Sri James Jemut Masing (PRS) – Baleh

44. Liwan Lagang (PRS) – Belaga

45. Chuk Pai (PRS) – Murum (kerusi baharu)

46. Datuk Talip Zulpilip (PBB) – Jepak

47. Datuk Dr Stephen Rundi Utom (PBB) – Kemena

48. Majang Renggie (PRS) – Samalaju (kerusi baharu)

49. Ripin Lamat (PBB) – Lambir

50. Datuk Sebastian Ting (SUPP) – Piasau

51. Datuk Lee Kim Shin (SUPP) – Senadin

52. Dennis Ngau (PBB) – Telang Usan

53. Datuk Abdul Rahman Ismail (PBB) – Bukit Kota

54. Datuk Amar Awang Tengah Ali Hassan (PBB) – Bukit Sari

55. Paulus Gumbang (Teras/calon langsung) – Batu Danau

56. Rosey Yunus (Teras/calon langsung) – Bekenu

57. Datuk Dr Jerip Susil (UPP/calon langsung) – Mambong

58. Dr Johnical Rayong (UPP/calon langsung) – Engkilili

 

Gerald Rentap, 42, dan Allan Siden,30, akan bertanding di kawasan yang disandang bapa masing-masing, Timbalan Ketua Menteri Tan Sri Alfred Jabu dan Gramong Juna, selama sembilan penggal.

 

Menteri Industri Perladangan dan Komoditi persekutuan Douglas Uggah dikatakan bakal menjadi timbalan ketua menteri jika beliau memenangi kerusi Bukit Saban. – Bernama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.